O klube

Založenie klubu chovateľov ČF na Slovensku

 

Založeniu klubu chovateľov  ČF na Slovensku ,predchádzala výročná beseda pobočky Slovensko - západ v Senci dňa 6.3.1994

prítomný:

Ján Lantaj, za výbor KCHČF

  Štefan Krasňanský, poradca chovu Slov.západ

  Ing. Štefan Štefík, predseda kynologickej rady SPZ

24 členov pobočky

 

  Ján Lantaj v správe zhodnotil činnosť klubu a pobočky za rok 1993.Pripomenul, že v roku 1993  sa dohodli na zotrvaní v spoločnom klube s ČR.V priebehu roka sa pomery tak zmenili, že zotrvanie v spoločnom klube by sa spájalo s veľkými ťažkosťami v činnosti klubu.

Štefan Krasňanský -poradca chovu, oboznámil prítomných o existujúcej situácii v chove.

Rozprava v diskusii bola zameraná prevažne na osamostatnenie sa klubu.V diskusii sa prítomným prihovoril predseda kynologickej rady SPZ Ing.Štefan Štefík, ktorý nabádal členov k správnemu rozhodnutiu sa v prospech plemena ČF.

Klaudius Lukáč informoval o stanovisku členov pobočky Slovensko-východ, ktorý sú za spoločný klub s ČR, v opačnom prípade sa prisposobia k vytvorenej situacii a príjmu dve miesta v novovzniknutom výbore.

Ďalší diskutujúci ako Minarič,Mešťánek,Repa, boli jednoznačne za vytvorenie samostatného klubu na Slovensku.

Z podnetu diskusných príspevkov, vzišlo hlasovanie o vniku samostatného klubu chovateľov ČF na Slovensku.Všetci ptítomný členovia, hlasovali za osamostatnenie.

Na základe tejto skutočnosti, požiadali dňa 7.3.1994 prijatie klubu chovateľov ČF do SPZ.Odpoveďo bolo, že Rada SPZ na zasadnutí 21.5.1994 schválila členstvo KCHČF v SPZ.

Z ustanovujúcej konferencie klubu, konanaej dňa 6.3.1994 o 11:30 v Senci,vzišlo uznesenie a bol zvolený výbor klubu v tomto zložení:

Predseda - Ján Lantaj 

Podpredseda - Klaudius Lukáč   Tajomník - Ján Horváth

Hlavný poradca - Štefan Krasňanský     Pokladník-matrikár - Koloman Novotný

Výcvikár - Miroslav Minarič     Člen výboru - Peter Sabolaj

                                                                                                  

Dozorná rada:

Predseda - Ľubomír Repa

Členovia

Ivan Stredňanský   Karol Dvorák

 

Prijali sa názov KCHČF so sídlom SPZ Blava.Prechod členov klubu do novoustanovujúceho KCHČF so sídlom SPZ Bratislava.Preberal sa chovateľský poriadok SPZ.Poplatok na zápisné bol 50 Sk a členský príspevok 50 Sk na rok.

Delegáti na konferenciu KCHČF ČR boli Ján Lantaj a Koloman Novotný.

A takto vznikol klub chovateľov na Slovensku, ktorý funguje aj dnes.... 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti